Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Filmas „Rūpintojėlis“ parodytas Italijos Turino tarptautinio festivalio konkursinėse programoje

2022 gruodžio 5 d.

Jono Trukano debiutinis filmas „Rūpintojėlis“ (angl. Pensive) buvo parodytas tarptautiniame 40-ajame Turino kino festivalyje, Italijoje, naujoje konkursinėje programoje “Crazies”. „Rūpintojėliui“ tai jau trečia premjera šį mėnesį. Pasaulinė filmo premjera neseniai įvyko A klasės Talino  kino festivalyje „Juodosios naktys“. Kūrėjai jau spėjo pasidžiaugti ir lapkričio 4 dieną įvykusia nacionaline premjera. „Rūpintojėlį“ dar vis galima pamatyti kino teatruose, o netrukus ir lokaliose bei tarptautinėse VOD platformose, taip pat ir užsienio kino teatruose, kur numatoma plataus mąsto distribucija.

Filme „Rūpintojėlis“, kuriame vaidmenis atlieka aktoriai Marius Repšys, Šarūnas Rapolas Meliešius, Povilas Jatkevičius, Gabija Bargailaitė, Saulė Emilija Rašimaitė ir kiti, pasakojama istorija apie Marių, išgelbėjantį klasę mokyklos išleistuvių dieną – pasirodo, jog klasiokų užsakyta sodyba šventei atšaukta, o vaikino mama yra nekilnojamo turto agentė ir šis gali iš jos nugvelbti raktus nuo kitos sodybos. Marius išvis neplanavo vykti į išleistuves, nes niekada nepritapo prie klasės. Jam visada atrodė, kad visi kiti aplinkui yra talentingi ir populiarūs – o jis tiesiog paprastas, niekuo neypatingas. Tačiau Mariaus penkiolika minučių šlovės greitai baigiasi, nes vakarėlyje jo nusižiūrėta mergina Brigita atrodo labiau susidomėjusi ne juo, o būsima NBA žvaigžde Rimu. Tuo tarpu klasiokai greitai išsiaiškina, jog ši sodyba turi savo istoriją. Čia, prieš 20 metų, tautodailininkas medžio drožėjas Algirdas išžudė visą savo šeimą, o galiausiai ir pats nusižudė. Netrukus tampa aišku, jog istorija ima kartotis.

„Baimė būti neypatingu, nepastebėtu – turbūt vienas įdomiausių klausimų, apie kurį daug galvota ir kalbama filmo metu. O kas jeigu? Kino salėje esi saugus. Žudikui tu neįdomus. Bet kaip elgtumeisi atsidūręs ekrane, pasakojamoje istorijoje? Visi mes natūraliai norime tikėti herojaus ar gelbėtojo mitu, tuo, kad personažas, ypatingai siaubo žanre, priims teisingą spredimą. Mūsų pagrindinio personažo sprendimai, galbūt, nėra teisingi, bet jie yra žmogiški“, – sako J. Trukanas.

Kūrėjai pasakoja, kad po Italijoje įvykusios premjeros, pagrindinis auditorijos klausimas buvo apie pavadinimą, ir ką tai reiškia lietuviškoje kultūroje, kokia yra rūpintojėlių istorija. Kiekviena premjera atskleidė skirtingą auditorijos supratimą apie filmą. Tuo tarpu, kai Baltijos šalyse auditorijas maloniai nustebino žanrų miksas, ir sales lydėjo daug juoko, Italai filmą pasitiko su daug rimties ir ilgomis diskusijomis apie istorijos sakralumą ir profaniškumą, gilia Lietuvos tautosakos istorijos analize, apie ką po premjeros rašė kino kritikas Giuseppe Catalano.

„Slasher“ („skerdžių“), ir apskritai siaubo filmų, tradicija Lietuvos kino istorijoje dar iš ties jauna, su filmu „Rūpintojėlis“ tik pradedame suprasti savo auditoriją, - sako kūrėjai.

Filmo scenarijaus autorius – Titas Laucius, Filmo operatorius – Rokas Šydeikis, filmo dailininkas – Paulius Aničas, kostiumų dailininkai – Inga Jurkevičiūtė ir Arvydas Gudas, muziką kūrė – Andrius Kauklys. Filmą prodiusavo – Emilija Sluškonytė („Cometos“).

Filmo gamybą ir sklaidą finansavo Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos.

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata