Geriausias savo tradicijas išlaikęs „Kino pavasaris“ šiemet žiūrovus stebins netikėtomis patirtimis
2021 kovo 9 d.Šiemet kovo 18⎯balandžio 5 dienomis virtualiojoje erdvėje vyksiantis 26-asis „Kino pavasaris“ kaip ir kasmet kino gerbėjams pasiūlys unikalių patirčių: prisitaikęs prie karantino aplinkybių, festivalis kviečia į „Atostogas su „Kino pavasariu“ Vilniaus ir Kauno viešbučiuose, kur per visą „Kino pavasarį“ pasirinkus nakvynę bus galima neribotai žiūrėti festivalio filmus ir mėgautis kitomis ypatingomis staigmenomis.
Ši naujiena kartu su festivalyje laukiančiais, ką tik pasibaigusioje Berlinalėje apdovanotais filmais, 10 Europos debiutų konkurso dalyvių, lietuviškomis premjeromis ir uždarymo filmu atskleisti per šiandien vykusią spaudos konferenciją.
Konkursinėje programoje – T. Smulkio filmas ir Berlyno „Sidabrinis lokys“
Šiemet „Kino pavasario“ Europos debiutų konkursinėje programoje varžysis 10 filmų, kurie namų kino platformose bus pradėti rodyti nuo kovo 25 dienos. Programą atidarys nekonkursinė emocionali drama „Gagarinas“ (Gagarine). Filme prancūzų režisieriai Fanny Liatard ir Jérémy Trouilh sumaniai primena apie kino vaizduotės galią.
Pasak M. Valiūnaitės, šių metų Europos debiutai stebina režisūrine branda ir išskirtiniu dėmesiu visuomenės paribiuose atsidūrusiems žmonėms. „Stilių įvairovė – veržli ir šiuolaikiška kino kalba, eksperimentinė forma, istorinis filmas – užtikrina, kad jauni kino režisieriai Europoje atvirai žvelgia į kino, kaip ypač turtingos meno formos, kūrimo galimybes, o tai suteikia vilties, kad ir ateityje sulauksime įdomių, vertingų filmų, siekiančių autentiškai kalbėti temomis, kurios nuoširdžiai rūpi“, – tikisi meno vadovė.
Į Europos debiutų konkurso prizą kasmet pretenduoja vienas Lietuvos režisieriaus filmas. Šiemet tai Tomo Smulkio ilgametražis kūrinys „Žmonės, kuriuos pažįstam“, nuoširdžiai pasakojantis apie Vilnių ir jo žmonių gyvenimus.
Jo konkurentai – vengras Dénesas Nagy su istorine drama „Natūrali šviesa“ (Natural Light), kuri ką tik pasibaigusioje Berlinalėje laimėjo „Sidabrinį lokį“ už geriausią režisūrą, taip pat ukrainietės Natalijos Vorozhbit drama apie karo pasekmes Donbaso regione „Blogi keliai“ (Bad Roads), Nyderlandų videomenininko Timo Leyendekkerio daug diskusijų sukelsianti „Puota“ (Feast), norvegės Itonje Søimer Guttormsen tragikomiškas filmas „Gritt“ (Gritt), vienu jautriausių šių metų debiutų vadinama režisierės iš Kosovo Norikos Sefos drama „Veneros beieškant“ (Looking for Venera).
Į konkursinę programą taip pat atrinktas originalus Ainhoa Rodríguez debiutas iš Ispanijos „Akinantis blyksnis“ (Mighty Flash), lyriškas ir nuoširdus graikės Jacqueline Lentzou filmas „Mėnulis, 66 klausimai“ (Moon, 66 Questions), prancūzų režisieriaus Peterio Dourountzispo įtemptas socialinis trileris „Niekšas“ (Rascal), italės Evi Romen audringas pasakojimas „Kodėl ne tu“ (Why Not You).
Trumpame konkurse bus parodyti net 33 filmai, tarp kurių 6 lietuvių kūriniai. Tai „Pelkė“ (Swamp, rež. Klementas Davidavičius), „Mažasis mėnulis“ (The Little Moon, rež. Elena Kairytė), „Miegamasis rajonas“ (Places, rež. Vytautas Katkus), „Limuzinas“(Limousine, rež. Saulė Bliuvaitė), „Apklausa“ (Interrogation, rež. Urtė Sabutytė), „Ieva“ (Ieva, rež. Domas Petronis, Vytautas Plukas).
Šiemet festivalis vyks naujame „Kino pavasario“ virtualiajame kino teatre filmai.kinopavasaris.lt, naujos kartos televizijos TELIA TV filmų nuomoje ir namų kino platformoje „ŽMONĖS Cinema“.
Projektą remia Lietuvos kino centras, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Europos Sąjungos programa „Kūrybiška Europa“ MEDIA ir Vilniaus miesto savivaldybė. Festivalis „Kino pavasaris“ yra nepriklausoma privati iniciatyva.