Šriftas: AAA
Fonas: JuodasBaltas
Iliustracijos: RodytiNerodyti

Visos Kino industrijos naujienos

Kino ir audiovizualinių industrijų moterys kviečiamos registruotis naujam „Lithuanian Shorts Mentorship“ sezonui

2025 kovo 20 d.

Septintus metus vykstanti kino ir audiovizualinių industrijų sričių moterų profesinės mentorystės programa „Lithuanian Shorts Mentorship“ kviečia teikti paraiškas naujam sezonui. Programa skirta minėtų sričių atstovėms, norinčioms įsitvirtinti industrijose ir mokytis iš profesionalų. Programa vyks gegužės – lapkričio mėnesiais, o paraiškos priimamos iki balandžio 6 d. „Lithuanian Shorts Mentorship“ rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.        

Nuo 2019 m. įgyvendinama mentorystės programa „Lithuanian Shorts Mentorship“ yra vienintelė tokio pobūdžio profesinio tobulėjimo programa Lietuvoje, skirta kine ir audiovizualinių industrijų srityse dirbančioms moterims, kurios siekia gilinti žinias, nori atrasti naujas profesinio tobulėjimo galimybes ar užmegzti naujus profesinius ryšius su kolegėmis iš kitų disciplinų.             

„Nuo programos pradžios programa sulaukė didelio dėmesio ir palaikymo dėl savo išskirtinumo: mentorystė – tai ne mokymų programa ir ne profesiniai kursai, o procesas, kurio metu savo srities ekspertai mentoriai teikia patarimus, dalijasi žiniomis, patirtimi su mažiau patyrusiomis ugdytinėmis. Taip pat per šešerius metus suburta tvirta ugdytinių alumnių bendruomenė, kurioje – 80 įvairiausių kino ir audiovizualinių sričių atstovių. Tad naujai į programą prisijungsiančių ugdytinių laukia tiek pažintis su šio sezono dalyvėmis ir mentoriais, tiek ir galimybė užmegzti ryšius su programos alumnais“, – džiaugiasi agentūros „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Septintasis „Lithuanian Shorts Mentorship“ sezonas prasidės gegužės viduryje ir truks beveik septynis mėnesius. Programos metu ugdytinės turės galimybę bendrauti su joms paskirta/-u mentore/-iumi, taip pat dalyvauti bendrose veiklose: programos atidarymo ir uždarymo mokymuose, kuriuos ves programos partneris, mentorystės platformos „idialogue“ įkūrėjas Saulius Alksnis, kasmėnesiniuose virtualiuose susitikimuose bei tinklaveikos renginiuose, skirtuose susipažinti su kitomis ugdytinėmis,  mentoriais bei programos alumnėmis.

Kasmet prie mentorystės programos prisijungia ekspertai iš skirtingų Lietuvos kino ir audiovizualinės industrijos sričių, norintys dalintis savo žiniomis ir patirtimi su programos dalyvėmis. Ankstesniuose sezonuose dalyvavo šie industrijos profesionalai: režisieriai ir scenaristai Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė, Eglė Vertelytė, Aistė Žegulytė, Austėja Urbaitė, Birutė Kapustinskaitė, režisierius ir operatorius Vytautas Katkus, režisierė, intymumo koordinatorė Irma Pužauskaitė, prodiuserės Marija Razgutė, Agnė Adomėnė, Rūta Jekentaitė, Živilė Gallego, Dagnė Vildžiūnaitė, aktorė ir prodiuserė Gabija Siurbytė, kino žurnalistė ir programų sudarytoja Dovilė Grigaliūnaitė, kinotyrininkė ir kino kuratorė Mantė Valiūnaitė, scenaristė Gailė Garnelytė ir animacijos kūrėjai Gediminas Šiaulys, Ignas Meilūnas, Antanas Skučas ir kiti.

Per šešerius programos metus dalyvės kartu su mentorių pagalba pasiekė puikių rezultatų. Keletas jų – 2019 m. programos ugdytinė animatorė Eglė Davidavičė su programos mentore prodiusere Agne Adomėne pagamino bendrą animacinį filmą „Ta, kuri žino“, kuris sėkmingai keliauja tiek Lietuvos, tiek užsienio festivaliuose, o 2024 m. Nacionaliniuose kino apdovanojimuose pelnė „Sidabrinę gervę“ kaip geriausias animacinis filmas. 2023 m. programos alumnė Elžbieta Latėnaitė savo mentorės scenaristės, režisierės Gintarės Parulytės pagalba parašė savo pirmojo trumpametražio filmo scenarijų, kurį vėliau pristatė Baltijos šalių trumpametražio kino industrijos renginyje „Baltic Pitching Forum 2024“ ir laimėjo kelialapį į 2025 m. „Euro Connection“ forumą, vyksiantį Klermono-Ferano tarptautinės trumpametražių filmų metu (Prancūzija). Pernai režisierė Goda Januškevičiūtė mentorystės programos metu įstojo į Nacionalinės kino mokyklos (KIMO) vaizdo režisūros magistrantūrą ir šiandien jau yra realizavusi du trumpametražius filmus. Kino kritikė Silvija Butkutė dar tik įpusėjus programai pradėjo dirbti kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ kino skilties redaktore bei ėmėsi naujų projektų kino komunikacijos ir marketingo srityje. Animacijos kūrėja Agata Tracevič sėkmingai pateikė projektą Lietuvos kino centrui ir gavo finansavimą savo animacinio filmo scenarijaus vystymui.                              

Registracija į septintąjį mentorystės programos sezoną vyksta iki balandžio 6 d. (imtinai)

„Lithuanian Shorts“ pranešimas spaudai. 

Nuotraukos autorė Jurga Urbonaitė. 

Daugiau Kino industrijos naujienų

Visos Kino industrijos naujienos
Lietuvos kino centro facebook

Naujienų prenumerata