Meilės dieną filmas „Bėgikė“ startuoja namų ekranuose
2022 vasario 14 d.Kaip ir pati meilė, filmai apie ją būna visokie, vieni – rožiniai ir kiek cukruoti, o kiti apie meilę ir jos išraiškas kalba dramatiškai ir be užuolankų. Tarptautiniuose festivaliuose apdovanota ir neseniai Lietuvos didžiuosius ekranus apkeliavusi režisieriaus Andriaus Blaževičiaus įtempta meilės drama „Bėgikė“ vasario 14–ąją atkeliauja į namų kino ekranus – filmas pradedamas rodyti „ŽMONĖS Cinema“ platformoje.
„Manau, šiame filme daug žmonių atpažins save, atras bent dalelę savęs. Nes santykiuose ir žodyje „meilė“ telpa viskas – nuo paprasčiausių, net paviršutiniškų dalykų, iki tokių didžiulių dramų, kurias filme išgyvena pagrindinė herojė Marija. Juk mus, žmones, galiausiai jungia gana panašūs patyrimai, tad jei kol kas neteko patirti to, ką išgyvena ji, gali būti, kad šios patirtys kitomis formomis dar laukia“, – svarsto pagrindinę veikėją įkūnijusi aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė, už ši vaidmenį pelniusi prestižinį „European Shooting Stars 2021“ apdovanojimą.
„Kuo daugiau ašarų, tuo daugiau meilės“, – šypsosi meilės kančių draskomos pagrindinės filmo herojės tėvą vaidinantis aktorius Vytautas Kaniušonis. „Šis filmas parodo, kiek visko savyje talpina meilė, tai ne vien palaimos būsena, joje yra visko – ir džiaugsmo, ir skausmo, joje galima rasti didžiulių kontrastų. Be ašarų meilė neapsieina.“
„Pagrindinė veikėja visą laiką bėga, ieško mylimojo. Kai žmogus kažko šitaip smarkiai ieško, lengvai gali nutikti taip, kad akys temato vien tai, ką nori matyti, ko tikisi, o viskas aplink tarsi pradingsta. Didelis išsikeltas tikslas visuomet kelia viltis, lūkesčius ir tuo pat metu atima laisvę, atvirumą pojūčiams. Herojė neva viską daro dėl kito – mylimo žmogaus, bet šis tikslas tampa svarbesnis už jos gyvenimą, kurį ji visiškai pameta iš rankų“, – sako Marijos mamą vaidinanti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė aktorė Viktorija Kuodytė.
Pasak herojės mylimąjį įkūnijusio aktoriaus Mariaus Repšio, filmas „Bėgikė“ yra apie pasiaukojimą, meilę ir apie kitą medalio pusę. „Jei gyvenime sutikčiau tokią paskui savo vaikiną bėgančią Mariją, ją labai palaikyčiau ir pagirčiau. Tačiau kartais būna „bet“ – tam tikrais atvejais, kai žmogus nesupranta, kas su juo vyksta, jį reikia palikti vieną – tik tuomet jis susivokia. Bet gal čia ir ne tas atvejis“, – svarsto M. Repšys.
A. Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ – trilerį primenanti meilės drama. Pagrindinė herojė Marija nubunda namie su prakirsta lūpa, jos ranka nutirpusi. Kažkur dingęs ir jos vaikinas Vytas, jo „Facebook“ profilyje – jokių naujų įrašų. Tai jau nebe pirmas kartas, kai Marija atsiduria šioje situacijoje ir tai vėl gali blogai pasibaigti, tad ji privalo kuo greičiau surasti Vytą. Ji pasileidžia bėgti ir prasideda parą – nuo ryto iki ryto – trunkanti žadą atimanti Marijos laisvės ir pasiaukojimo drama. Apsišarvavusi meile ir kantrybe, ji blaškosi po miestą, sekdama pabiromis užuominomis apie tai, kur yra Vytas. O aplink verda gyvenimas – pro šalį grėsmingai žygiuoja kariuomenė, troleibusuose ir vakarėliuose vyksta savi reikalai, o mama klausinėja „ką šiandien valgei?“.
Rygos festivalyje „Bėgikė“ gavo geriausio filmo apdovanojimą, Taline buvo pripažinta geriausiu Baltijos šalių filmu, o dar iki tarptautinės premjeros už vaidmenį šiame filme Ž. E. Jakštaitė pateko tarp 10–ies daugiausiai žadančių Europos kino aktorių. Šios programos metu buvo pastebėti ir tokie žinomi aktoriai kaip Danielis Craigas, Rachel Weisz, Carey Mulligan. Dingusį pagrindinės herojės vaikiną Vytą vaidinantis Marius Repšys yra „Auksinio scenos kryžiaus“ ir „Sidabrinės gervės“ laureatas, už vaidmenį pirmajame A. Blaževičiaus filme „Šventasis“ Lietuvių kino akademijos įvertintas kaip geriausias metų aktorius.
Filme „Bėgikė“ taip pat vaidina Klaipėdos jaunimo teatro aktorė Laima Akstinaitė, Vytautas Kaniušonis („Lošėjas“), Valentinas Krulikovskis („Šventasis“), Viktorija Kuodytė, ir kt. Filmo scenarijaus autoriai: Andrius Blaževičius, Marija Kavtaradzė ir Teklė Kavtaradzė, prodiuserė: Marija Razgutė („M–Films“), koprodiuseriai iš Čekijos: Vratislav Šlajer ir Jakub Košťál („Bionaut“). Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.