Salonikuose – ovacijos filmui „Domingo, Domingo“: A. Matelio prodiusuotas filmas pradeda pasaulinę kelionę
2023 kovo 10 d.„Domingo, Domingo“, – tokiu simboliniu pavadinimu sekmadienį, kovo 5-ąją, elitiniame Salonikų dokumentinio kino festivalyje (TiDF – Thessaloniki Documentary Festival) pristatytas naujas, į konkursinę „Newcomers“ programą atrinktas ispanų ir lietuvių bendros gamybos filmas lietuviškai verčiamas kaip „Sekmadienis, Sekmadienis“.
Į premjerą atvyko gausi „Domingo, Domingo“ kūrybinė „Suica Films“ ir „Studio Nominum“ komanda: be filmo režisierės, ispanės Lauros Garcia Andreu čia viešėjo ir filmo scenarijaus bendraautorius, jo koprodiuseris Arūnas Matelis, filmo prodiuseriai Rafa Moles Vilar, Algimantė Matelienė. Su žiūrovais sveikinosi ir pagrindinis juostos herojus – apelsinų ūkį turintis ir apie jo klestėjimą svajojantis Domingo.
„Domingo, Domingo“ – išskirtinis filmas vien dėl savo neįprasto žanro. Tai labai retas atvejis, kai kino ekranus pasiekia dokumentinė komedija. Dažniausiai esame įpratę matyti dokumentinį kiną apie sunkius dalykus, analizuoti sudėtingus istorinius įvykius, socialinius, psichologinius portretus. Tuo tarpu šis filmas – visiškai kitoks ir tai jam suteikia daug žavesio.
„„Domingo, Domingo“ pasaulinė premjera Salonikuose buvo labai laukiama iš abiejų pusių. Festivalio organizatoriai šį filmą atsirinko dar prieš visus „deadline‘us“, o mes dėl pasaulinės premjeros šiame festivalyje atsisakėme kitų festivalių pasiūlymų. TiDF yra elitinis dokumentinių filmų festivalis, kurio nugalėtojas automatiškai kvalifikuojamas dokumentikos „Oskarui“, – sako A. Matelis.
„Domingo, Domingo“ siužetas pasakoja apie ekstravertišką ūkininką vardu Domingo. Domingas – apsukrus, obsesiškas žmogus, nežinantis kaip gyventi be adrenalino. Dabar jis turi naują maniją – apelsinus. Gyvena jis mažame ir varganame kaime vidury idiliškos apelsinmedžių̨ jūros, Ispanijos Viduržemio pakrantėje. Tas romantizuojamas pasaulis, kuriame ūkininkai dalijosi sėklomis – išnyko. Stambios tarptautines įmonės pradėjo patentuoti geriausias apelsinų veisles ir verčia ūkininkus jas pirkti. Bet Domingas ne iš tų, kurie keliaklupsčiauja, maža to, jis tiki galintis žaisti tokį patį žaidimą̨. Jis turi „tobulą“ planą̨ – slaptą medį, kuriame augina naują apelsinų veislę, kuri galėtų̨ būti pati geriausia.
Užaugus pirmiems jo slaptojo apelsinmedžio vaisiams, sužinosime, ar jis gaus patentą̨. Laimėjęs šią partiją, Domingas pasiektų tikslą̨: apžaistų̨ tarptautines įmones, praturtėtų̨ ir mėgautųsi gyvenimu, nes kiekviena jo diena būtų̨ lyg sekmadienis.
„Labai džiaugiamės, kad filmas pradeda savo gyvenimą nuo pasaulinės premjeros labai stipriame Salonikų kino festivalyje. Smagu, kad publika šiltai sutiko filmą, o mes tęsiame kūrybinę bendrystę su kino bičiuliais ir bendraminčiais iš Ispanijos, juos jau galime vadinti kino broliais ir seserimis“, – sako A. Matelis.
„Domingo Domingo“ – jau trečias bendras Lietuvos ir Ispanijos kompanijų „Studio Nominum“ ir „Suica Films“ sukurtas filmas. Pirmi du – „Nuostabieji lūzeriai“ ir „Omarų sriuba“ – buvo atrinkti ir labai sėkmingai rodomi žinomiausiuose pasaulio kino festivaliuose, pelnė daug prizų ir buvo išplatinti daugelyje šalių.
Prie dokumentinės juostos kūrimo prisidėjo žinomų Lietuvos profesionalų komanda: A. Matelis, Jonas Zagorskas, A. Matelienė, Gintaras Sodeika, Tomas Rugevičius-Rugys, Ramunė Rakauskaitė, Kristina Sereikaitė ir kiti. Filmo muzika buvo įrašinėjama „Mama Studios“.
Artimiausiu metu „Domingo, Domingo“ keliaus po Europos ir pasaulio festivalius. Taip juostą planuojama pristatyti ir Lietuvos žiūrovams.
Filmo gamybą rėmė Lietuvos kino centras, Valensijos kultūros institutas, Kinematografijos ir audiovizualinių menų institutas, „A Punt“, Valensijos garso ir vaizdo akademija, Valensijos nepriklausomų prodiuserių asociacija, „Pro-Docs“, „La Filmoteca“.
Lietuvių grupės dalyvavimą festivalyje dalinai rėmė Lietuvos kino centras.